
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.3 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Quiescent Current | 6 µA |
| Propagation Delay | 800 ns |
| Max Supply Current | 9 µA |
| Nominal Supply Current | 6 µA |
| Max Input Current | 1 pA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 30 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Hysteresis | 20 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
